C Class Ip Denetleyici

Arama Motoru Optimizasyonu

C Class Ip Denetleyici

40 alan adını girin (Her Alanın ayrı hat üzerinde olması gerekir)


Resim Doğrulama

Captcha


Hakkında C Class Ip Denetleyici

A ve B sınıfı çok büyük ve orta ölçekli kuruluşlara tahsis edilmiştir. Sınıf C, küçük şirketlere verilen en popüler adres sınıfıdır ve en çok kullanılan IP adresidir. Küçük ve orta boy İnternet servis sağlayıcıları, müşterilerine atadığı sınıf C IP adresleri havuzunu satın alırlar. İnternet servis sağlayıcıları, müşterilerine dinamik (paylaşılan) IP adresleri sağlar. Bunun nedeni paylaşıldıklarından daha ucuz ve daha popüler olmasıdır. İkincisi, IP adresleri atanan kullanıcılar 7/24 kullanmıyor. Dolayısıyla, bir kullanıcı bir siteyi imzaladığında veya bir web sitesine trafik yoksa, IP adresleri diğer kullanıcılara ve web sitelerine atanır.

C sınıfı dinamik IP adreslerinin artıları, internetin ağır kullanıcıları olmayan web siteleri ve kullanıcılar için daha ucuz ve uygulanabilir olmasıdır. Evinizde beş kişinin bir WiFi kullanması halinde size dinamik bir adres atanır ve İnternet'i kullanmadığınızda, adresiniz yalnızca oturum açan başka bir kullanıcıya atanır. İnternet'i tekrar kullandığınızda, farklı bir IP adresi atanır. Bu IP adresi, internet servis sağlayıcınızın satın aldığı C sınıfı IP adreslerinin mevcut havuzundan atanacaktır.

Dinamik sınıf C IP adresleri birden çok düğüm arasında paylaştırıldığından, bunlarla ilişkili tehlikeler vardır. Web siteniz dinamik bir C sınıfı IP adresine sahipse, web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını etkileyebilir ve SEO çalışmalarınız boşa harcanabilir. Sizininki gibi aynı IP adresini paylaşan bir web sitesi kara listeye çıkarsa, web siteniz kara listeye alınabilir. Bir arama motoru bir web sitesini kara listeye aldığında olur. Bir web sitesini sadece etki alanı adına göre değil, IP adresiyle kara listeye almaz. Bir web sitesini ziyaret ettiklerinde arama motorları IP adresiyle bunu yapar, çünkü IP adresi alanın benzersiz tanımlayıcısıdır. İnternet servis sağlayıcıları bu olasılığı öngörürler ve bir web sitesi kara listeye çıkarsa, yeni IP adreslerini aynı dinamik sınıf C IP adresini paylaşan diğer web sitelerine yeniden atarlar.

İnternet servis sağlayıcıları, barındırma hizmeti sağlayıcı sistemlerinin kötü niyetli saldırılardan etkilenmeyecek ve temiz kalmalarını sağlamak için güvenlik duvarları ve diğer gerekli uygulamaları ve donanımı kurarlar. Bilgisayar korsanlarının ve diğer kötü niyetli kişilerin sürekli olarak web sitelerine girmeye ve onlara zarar vermeye çalıştıkları için, internet servis sağlayıcıları ağlarını korumak ve barındırma önlemlerini almak zorunda kalıyorlar.