Google Önbellek Kontrolü

Arama Motoru Optimizasyonu

Google Önbellek Kontrolü


En fazla 20 Bağlantı Girin (Her Bağlantı ayrı bir çizgi üzerinde olmalıdır)


Resim Doğrulama

Captcha


İşleniyor...

Hakkında Google Önbellek Kontrolü

Web sayfalarınızdan herhangi biri Google tarafından önbelleğe alınmışsa sizi bilgilendirmek için bir Google Önbellek Kontrol Aracına ihtiyacınız var. Önbellek, web belgelerini gelecekte kullanmak üzere geçici olarak depolamanın bir yoludur. Bu web belgeleri resim ve HTML kodunu içerebilir. Önbellek, olası gecikme ve sunucu yükünü önlemenin yanı sıra bant genişliği kullanımını azaltmak için kullanılır. Diğer bir deyişle, bir web önbellek, geçtiği farklı web belgelerini depolayabilir. Böylece, kesin şartlar yerine getirilirse, tüm başarılı isteklere önbellekten izin verilebilir. En popüler önbellekleme yöntemlerinden ikisi Quickcache ve jpcache'dir.

Bir web sitesi sahibi veya web yöneticisi sizseniz, bu Google önbellek denetleyicisi aracı size yardımcı olabilir, çünkü bu önbellek analizörü web sitenizin tüm verilerini ve Google tarafından önbelleğe alınmış olan bağlantıyı söyleyecektir. Bu nedenle, Google tarafından endekslenen tüm bağlantılar da önbelleklenmiş URL'ler olarak da adlandırılabilir.

Bu Google önbellek denetleyicisi aracı, arama motoru optimizasyonunda size çok yardımcı olabileceği için çok önemlidir. Web sitenizi bir barındırma sunucusundan bir diğerine taşımak isterseniz alan DNS sunucusu adresinizi güncellemeniz gerekecek ve bunun tek başına genellikle güncellenmesi 24 ila 72 saat sürecektir. Bu süre zarfında bir kullanıcı web sitenize erişmek isterse, Google'ın yaptığı şey, kullanıcıyı, web sitesi canlı olduğu zamanki gibi önbelleklenen bağlantılara yönlendirmektir. Bu, bu önbellek analiz aracı aracı, site ziyaretçilerinizin web sitenize gerçekte çevrimdışı olsa dahi erişmesine yardımcı olabileceği için çok önemlidir.

SEO uzmanları, belirli bir web sitesinin tam analizini içeren raporları sunmak için bu Google önbellek denetleyicisini kullanabilir. Bu araç sayesinde, kullanıcı çok fazla zaman ve emek tasarrufu sağlar; çünkü süreç çok kolaydır ve anında sonuçları elde edersiniz. Web sayfalarını manuel olarak kontrol etmenize gerek yok çünkü artık web sitenizi analiz edebiliyor ve son olarak ne zaman değiştirildiğini veya değiştirildiğini temel alarak, her bir URL ile ilişkili Google önbellek durumuyla ilgili bilgileri alabiliyor olmanız yeterli. Verilecek veriler, gerçek zaman ve her önbellek tarihi. Web sayfalarınızın karşılaşabileceği sorunları veya sorunları kolaylıkla belirlemenize yardımcı olabilir.