Neden Seo'ya İhtiyacınız Var?

Arama Motoru Optimizasyonu
Apr
22

Neden Seo'ya İhtiyacınız Var?SEO, popülerliğini artırmak, sitenizi optimize ederek bir çevrimiçi ziyaretçi ve bir arama motoru dostu site oluşturmak için gerekli bir süreçtir. İngilizceden seo olarak kısaltılan bu süreç arama motoru optimizasyonu olarak da bilinir.

Günümüzde internet sitelerinin artışı, internet üzerinden yapılan satış ve pazarlama alanında rekabetin yükselişi ile üst sıralara gelmek için ihtiyaç duyulan bir iş olarak SEO doğmuştur.

SEO'nun önemi nedir?

- Üst sıralarınızı anahtar kelimelerinize çekin

- Ziyaretçi sayısını artırmak

- Site kârınızı artırın

- Sitenizin maddi ve manevi değerlerini koruyun

- Marka bilinirliğini artırmak

- Hedef kitlenize sitenizle güvenin

- Reklam performansınızı geliştirin

SEO'nun bir reklamcılık stratejisi olduğunu düşünüyorsak, internet sitelerinin SEO çalışmalarına ihtiyacı vardır, çünkü yeni bir iş reklamla büyür.

Yeni faaliyete geçirdiğiniz internet sitesinin sahip olacağı ziyaretçi sayısı genellikle sizin haber verdiğiniz yakın çevreniz veya paylaştığınız sosyal medya platformlarından oluşmaktadır. Eğer içeriğinin su sporları ile ilgili ise ve sizde hedef kitle olarak su sporları ile ilgilenen kişiler tarafından ziyaret edilmek istiyorsanız bu başlangıçta mümkün değildir.

Yeni siteler için arama motorlarının görüşleri aşağıdaki gibidir. Botlar tarafından belirli periyotlarda siteniz incelenerek hangi süre içinde nasıl bir gelişme ve popülarite sağlamış, ziyaretçileriniz sayfalarınızda ne kadar süre kalmışlar, ziyaretçilerinizin site ile olan etkileşimi, gerçekleştirilen satın alma ve sipariş işlemleri sıralama anahtar kelimeler üzerinde belirlenen 200 faktörden sadece birkaçıdır.

SEO'yu bu siteler için haklı olarak sınıflandırmak yanlış. İnternetteki tüm siteler için Arama Motoru Optimizasyonu gereklidir ve iyileştirmek istemektedirler.