Web Sitesi Optimizasyonu (SEO) Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu
Apr
22

Web Sitesi Optimizasyonu (SEO) Nedir?Seo, Arama motoru optimizasyonu (site optimizasyonu veya kısayol SEO), site ziyaretçilerini Google, Yandex, Bing ve diğer arama motorlarından "doğal" veya "organik" bir şekilde dahil etme sürecini basitleştirmektir. Tüm arama motorları, arama sonuçlarının ilk sayfasında en alakalı verileri sunar. Ücretsiz ve ücretli reklamların bulunmaması nedeniyle buna organik arama sonuçları denir. Burada PPC ve SEO arasındaki farkları okuyun.

Web sitesi optimizasyonu, arama sonuçları listesinde yüksek bir sıralamayla herhangi bir web sitesine veya web sitesine gelen ziyaretçilerin sayısını artırmanıza yardımcı olur.

SEO yalnızca belirli faktörlerden veya programlama algoritmalarından oluşmaz.

Herhangi bir tek SEO faktörü (dahili ve harici bağlantılar, site yükleme hızları, site haritası, mega etiketler, vb.) Sitenin arama sonuçları listesinde en üst sırayı almanıza izin vermez. Web sitesinin içinde veya dışında araştırılabilen, planlanabilen ve uyarlanan ve uzun vadeli sonuçlarla sonuçlanabilen bir süreçtir.

SEO Faktörleri etki açısından farklıdır ve yalnızca uzman iş yerindeki etki güçlerini doğru olarak değerlendirebilir. Örneğin, Google'ın yaklaşık 200 SEO faktörü ve 10.000'den fazla farklı öğesi vardır.

Neden SEO Gerekir?

Her site sahibi SEO'nun önemi hakkında her zaman soru sorabilir. Doğru soru budur. Açıklayalım.

Çevrimiçi aramaların büyük çoğunluğu arama motorları tarafından yönlendirilir (Google, Yandex, Bing ve diğerleri). Evet, sosyal medya ve diğer kaynaklar ziyaretçileri sitenize getirebilir, ancak arama motorlarının çoğu aynı şeyi paylaşır. Bu, tüm siteler için geçerlidir.

Arama motorları güçlüdür çünkü hedefli trafik sağlarlar. Başka bir deyişle, arama motorları sitenize veya internet erişiminizi sitenize getiriyor zaten. Hedeflenen İnternet izleyici, diğer pazarlama kanallarıyla uyuşmayan gelir ve tanıma sağlar. Site optimizasyonuyla para kazanmak, gelecekte daha fazla para kazanmanıza olanak tanır.

İnternette rekabet etmek için SEO gerekiyor

Şirketler ve bireysel girişimciler site geliştirme konusunda çok para harcıyor ve SEO hakkında da unutuyorlar. Bu ne anlama geliyor? Hiç kimse siteyi ziyaret etmiyor, kimse aylarca hazırlanmıyor ve çok fazla masrafa girmiyor. Web sitesinde ne kadar güzel olursanız olun sıfır olmayan web sitesi, işletmeniz için büyümek için çalışmaz.