Reverse IP Denetleyici

Arama Motoru Optimizasyonu

Reverse IP Denetleyici


Bir URL girin


Resim Doğrulama

Captcha


Hakkında Reverse IP Denetleyici

Her web sitesinin bir IP adresi vardır ve arama motorlarının web sitelerini bulma IP adresi. Bir IP adresi, internete bağlı herhangi bir cihazın internet adresidir. IP adresi sayısal bir adres olup dört sayı kümesinden oluşur ve her küme 0 ile 255 arasında değişebilir ve kümeler bir (.) Ile ayrılır. Örneğin, 183.25.4.123 geçerli bir IP adresidir.

Bu IP adresleme sistemi, internetin ilk yıllarında tasarlanmış ve uygulanmıştır. Eğer bu adresleme sistemi bir standart haline getirilmemiş ve internete bağlanan cihazlara sayısal adresler verilmemiş olsaydı internete asla çıkmazdı.

Herhangi bir cihaz akıllı telefonunuz, tabletiniz veya dizüstü bilgisayarınız olsun; İnternet'e bağladığınızda, İnternet servis sağlayıcınız tarafından bir IP adresi verilir. Web sitelerine ve diğer cihazlara tahsis edilen iki tür IP adresi vardır. Web sitesi sahibi statik bir adres elde etmeyi seçebilir; bu, IP adresinin sabit bir adres olacağı ve web sitesinin ömrü boyunca değişmeyeceği anlamına gelir. Web sitesi barındırma servis sağlayıcıları, statik IP adresleri atamak için daha yüksek bir ücret talep etmektedir.

IP adreslerinin ikinci türü dinamik adresler olarak bilinir. İnternet servis sağlayıcıları, statik adreslerin yanı sıra bir dinamik adres havuzu satın alırlar. İnternet servis sağlayıcısının bir müşterisi internete bağlandığında, sağlayıcı mevcut dinamik IP adreslerinden oluşan bir havuzdan mevcut bir IP adresini atar. Dinamik IP adresleri statik IP adreslerinden daha düşük maliyetlidir. Havuzdaki her IP adresi paylaşılır ve internetin IP adres sunucuları, bir IP adresini paylaşan alanların bir veritabanını tutar.