Sunucu Durum Denetleyicisi

Arama Motoru Optimizasyonu

Sunucu Durum Denetleyicisi

En fazla 100 URL girin (Her URL ayrı satırda olmalıdır)


Resim Doğrulama

Captcha


Hakkında Sunucu Durum Denetleyicisi

Bir veya birden çok web sitesine sahipseniz ve yönetiyorsanız, sitelerinizin sunucu durumunu periyodik olarak kontrol etmeniz gerekir. Ya da bir internet kullanıcısı olabilirsiniz ve en sevdiğiniz web sitelerine bağlanmada bazı sorunlarla karşı karşıyasınız. Bu durumda da, gidip bu web sitelerinin veya bağlanmadığınız web sitesinin durumunu kontrol etmelisiniz.

Bir web sitesi sahibi iseniz ve web sitenizin kapandığını öğrenmek için barındırma hizmeti sağlayıcısına başvurun ve neyin yanlış olduğunu öğrenin. İnternet kullanıcısıysanız ve favori bir web sitesi yanıt vermiyorsa, yapabileceğiniz pek bir şey değildir. Tek yapmanız gereken siteyi ziyaret etmeye devam etmesi ve operasyonel olmasını ummaktır.

Tüm barındırma hizmeti sağlayıcıları, zaman zaman 24 saat hizmet vermeye ellerinden geleni yapmaya çalışsalar da, sorunlarla da yüzleşirler. Güç kesilirse ve jeneratörler gibi bir yedek güç sağlayıcısı yoksa, barındıracağı web siteleri kapatılacaktır. Sunuculardan birisi tekrar inerse, web siteleri kaybolacaktır. Bir anahtar veya yönlendirici başarısız olursa, siteler kapanır. İnternet servis sağlayıcılarının karşılaması gereken pek çok teknik sorun var.