www Yeniden Yönlendirme

Arama Motoru Optimizasyonu

www Yeniden Yönlendirme


Bir URL girin


Resim Doğrulama

Captcha


Hakkında www Yeniden Yönlendirme

Yönlendirme Denetleyicisi, kullanıcıların yönlendirme yapılan bir URL'nin nereye gittiğinin tam yolunu izlemesine olanak tanıyan çok kullanışlı bir araç olan bir URL yönlendirme izleyicisidir. Bu sayfadaysanız, yeniden yönlendirmenin bir URL'nin farklı bir URL'ye yönlendirildiği yordam olduğunu zaten bildirebilirsiniz. Yeniden yönlendirme denetleyicisi, daha sonra farklı URL'leri denetlemek için kullanılan ve her biri tarafından verilen yanıt kodunun tamamını geri bildiren bir araçtır. Bu verimli araç çoğunlukla ücretsiz 301 yönlendirme denetleyicisi olarak kullanılır.

HTTP yönlendirme türleri
Yeniden yönlendirmenin ne olduğunu bildiğinize göre, birkaç yaygın HTTP yönlendirme türüne göz atalım:

300 Çoklu Seçenekler: Örneğin, müşterinin izleyebileceği kaynak için seçenek sayısını belirtir, örneğin video için farklı format seçenekleri sunulabilir veya sözcük anlamda belirsizlik giderme veya farklı uzantılara sahip dosyalar sunulabilir.
301 Kalıcı Olarak Taşınır: Bu yönlendirme kullanılırsa, belirli bir URL'ye gelecekte yapılacak tüm istekler belirli bir URL'ye yönlendirilir.
302 Bulundu (HTTP 1.1) / Geçici Olarak Taşındı (HTTP 1.0): Internet, HTTP protokolüyle çalışır ve URL'lerin çalışma biçimini belirtir. İki önemli sürümü vardır, 1.0 303'de "Geçici Olarak Taşınmıştır" durum koduna atıf yapılırken, sürüm 1.1'de "Bulundu" olarak değiştirilmiştir.
307 Geçici Olarak Taşındı (Yalnızca HTTP 1.1): Bu yönlendirme durumunda, istek başka bir URL ile tekrarlanacaktır, ancak gelecekteki tüm isteklerde yine de orijinal URL kullanılmalıdır.
Meta Refresh: Meta Refresh, sunucu düzeyi yerine sayfa düzeyinde yürütülen bir yönlendirme türüdür. Yavaş olduğu için SEO'da bu önerilen bir teknik değildir. Genellikle beş saniyede yeniden yönlendirilmiyorsanız, buraya tıklayın "şeklindeki beş saniye geri sayım buna bağlıdır.